سلام به سایت گروه مشاوران بهرو خوش آمدید.

سازمان فضای ایران

slide-2feca5b
slide-f145459

پروژه ی سازمان فضایی ایران:

سازمان فضایی ایران در سال ۸۹ با مصوبه شورای عالی اداری کشور در تاریخ ۷/۷/۱۳۸۹ طی مصوبه ای از وزارت ارتباطات جدا شده و با ادغام چندین پژوهشگاه و پژوهشکده فعال در زمینه تحقیقات فضایی از وزارت جهاد کشاورزی و وزارت علوم، زیرنظر نهاد ریاست جمهوری قرارگرفت.

با تشکیل دولت یازدهم، در بهمن‌ ماه سال ۹۳ با تصویب شورای عالی اداری، سازمان فضایی ایران مطابق با اساسنامه خود به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بازگشت.

از جمله وظایف شورای عالی فضایی، سیاستگذاری و تعیین خطوط کلی نظام در امر فضا می‌باشد و سازمان فضایی ایران نیز وظیفه اجرای این مصوبات را عهده‌دار خواهد بود. از آنجایی که تصمیمات متخذه از سوی شورای عالی فضایی فراگیر بوده و دارای ابعاد داخلی و بین‌المللی می‌باشد به تبع آن وظایف سازمان فضایی ایران نیز بسیار خطیر و فراگیر خواهد بود. آشنا ساختن هر چه بیشتر آحاد جامعه و مسئولان و برنامه‌ریزان کشور از دستاوردهای بشر در زمینه فناوری فضایی و کاربردهای آن در ابتدایی‌ترین و بدیهی‌ترین نیازهای روزمره تا پیشرفته‌ترین آن‌ها از مهمترین وظایف این سازمان می‌باشد. بطور مختصر باید تاکید کرد که مدیریت فعالیت های حاکمیتی توسعه فناوری فضایی و استفاده صلح آمیز از از فضاء ماوراء جو به عهده سازمان فضایی ایران می باشد.