سلام به سایت گروه مشاوران بهرو خوش آمدید.

خدمات حقوقی

خدمات حقوقی

خدمات حقوقی

احتمالا بسیاری از شرکت‌‌ها، سازمان‌ها و حتی استارتاپ‌ها اطلاع چندانی از فوائد خدمات حقوقی ندارند. شاید یکی از دلایل آن این باشد که تا به حال نیازی به این خدمات نداشته‌اند. در صورتی که استفاده از خدمات حقوقی بیش از آنکه جنبه اجرایی پس از انجام کار داشته باشد، جنبه پیشگیرانه دارد. به عنوان مثال وقتی یک سازمان با صرف هزینه اندک بتواند قرادادهای خود را طوری تنظیم کند که در آینده متضرر نشود و متحمل هزینه‌های زیادی نگردد قطعا کاری منطقی و اقتصادی انجام داده است.

 

این در حالی است که بسیاری از ما تجربه پیگیری مسائل حقوقی شخصی توسط خودمان را داشته‌ایم. به نحوی که در آخر با نتیجه نگرفتن مجبور شده‌ایم از یک مشاور حقوقی استفاده کنیم.

 

در این بین بهتر است با توجه به تخصصی بودن امور سازمان‌ها، مشاوره حقوقی آن نیز تخصصی انجام شود. این کار هم باعث کاهش هزینه سازمان می‌گردد و هم به دلیل تخصصی انجام شدن خدمت، کیفیت آن  را نیز افزایش پیدا می‌کند.

مزایای استفاده از خدمات حقوقی

هدر نرفتن انرژی سازمان:

زمانی که در کسب‌و‌کار خود از مشاوره حقوقی استفاده می‌کنیم، باعث می‌شود که انرژی سازمان معطوف به امور داخلی سازمان شود. این در حالی است که استفاده از مشاور حقوقی علاوه بر تمرکز بر روی امور سازمان منجر به حل شدن مشکلات خارجی سازمان در خارج سازمان می‌شود.

پیشگیری از ضرر:

همان‌طور که در بالا اشاره شد استفاده از خدمات حقوقی باعث جلوگیری از ضرر برای سازمان می‌گردد. یک مشاور حقوقی ماهر می‌تواند در تنظیم قراردادها، فروش، خرید مواد اولیه، امور بانکی، شکایات و … شما را کمک کند.

اطلاع از قوانین جدید:

مباحث حقوقی به خصوص در ایران همیشه در حال تغییر و بازنگری‌ هستند. لذا استفاده از یک مشاور حقوقی برای سازمان باعث می‌شود تا سازمان همیشه در برابر اتفاقات غیر مترقبه آماده باشد و به مدیران این امکان را می‌دهد تا در شرایط غیرعادی بهترین تصمیم را بگیرند. یک مشاور حقوقی بهتر با قوانین و ادبیات موجود در این صنف آشنا می‌باشد.

آگاه نمودن مدیران به نقاط ضعف و قوت سازمان

 

در بسیاری موارد دیده شده که سازمان‌ها از نظر حقوقی مشکلات و ضعف‌هایی دارند که مدیران نسبت به آن بی‌اطلاع‌اند. مشاوره حقوقی این امکان را فراهم می‌سازد تا با آگاه‌سازی سازمان‌ها، آن‌ها در رفع ضعف‌ها و تقویت نقاط قوت حقوقی، کمک نمایند.

خدمت مشاوره حقوقی ارائه شده توسط گروه مشاوران بهرو به چه نحوی می‌باشد

1- مشاوره در خصوص تنظیم قرارادادها و تهیه پیشنهادی متن قرار

2- انجام کلیه امور ثبت، انحلال و تغییر شراکت شرکت‌ها.

3- مشاوره به استارتاپ‌ها و ارائه قراردادهایی مانند قرارداد همبنیان‌گذاری برای آن‌ها

4- تنظیم اطلاعات درون شرکتی مانند اساس‌نامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها

5- مشاوره به سازمان‌ها برای شرکت در مزایده‌ها، مناقصه‌ها و …

6- تنظیم شکایات برای سازمان‌ها و افراد مرتبط و رسیدگی به شکایات علیه سازمان‌ها

 

7- ارائه مشاوره حقوقی به افراد سازمان و مدیران

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.