سلام به سایت گروه مشاوران بهرو خوش آمدید.

استراتژی بازاریابی چیست؟

استراتژی بازاریابی چیست؟

استراتژی بازایابی چیست؟

 مارکتینگ استراتژی یا استراتژی بازاریابی یک مسیر اجرایی است که سازمان‌ها با پیمودن آن توجه مشتری را به خود جلب می‌کنند. در این روش علاوه بر جلب توجه، مشتری نسبت به مزایا و مشخصات محصول، مراحل دسترسی به آن و نحوه خرید محصول آگاهی پیدا می‌کند. در استراتژی بازاریابی توجه به محیط‌های اقتصادی، سیاسی، تکنولوژیک و همچنین رفتار رقبا اهمیت دارد. در استراتژی محصول جدید، تعیین می‌شود که یک سازمان چگونه به اهداف بازاریابی دست پیدا می‌کند.

انواع استراتژی بازاریابی

حال که با مفهوم استراتژی بازاریابی آشنا شده‌ایم، بهتر است با انواع آن نیز آشنا شویم. بازاریابی معاملاتی، بازاریابی پنهان، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی دهان به دهان، بازاریابی موضوعی و … انواع مختلف بازاریابی به شمار می‌روند.

در تمامی موارد بالا آن چیز که حائز اهمیت است تحلیل مخاطب و تحلیل وضعیت سازمان (SWOT) است. چرا که بهترین استراتژی‌های بازاریابی بدون شناخت مخاطب و بدون توجه به نقاط قوت و ضعف سازمان و همچنین فرصت‌ها و تهدیدات محیطی امکان پذیر نمی‌باشد.

خدمت استراتژی بازاریابی در گروه مشاوران بهرو

گروه مشاوران بهرو در ارائه خدمت استراتژی بازاریابی مواردی چون تحلیل مخاطب، تدوین استراتژی بازاریابی و فروش، شناسایی و بررسی بازار هدف، تقسیم‌بندی بازار، تحلیل بازار (SWOT)، ایجاد کمپین‌های بازاریابی، تحلیل رقبا، نحوه عرضه محصول، روش‌های قیمت‌گذاری و … را انجام می‌دهد.

همچنین به سازمان‌ها و استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا مخاطب خود را بشناسند و راه‌های برقراری ارتباط با مخاطب را به آن‌ها آموزش می‌دهد. از طرفی تعیین می‌کند سازمان برای رسیدن به اهداف بازاریابی چه بودجه‌ای را باید برای این کار تخصیص دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.